قیمت شارژ کارتریج

"<yoastmark

اولین سؤالی که افراد در هنگام تحویل کارتریج برای شارژ می‌پرسند، در خصوص قیمت شارژ کارتریج است. مسلماً این حق مشتریان است که قبل از شروع به کار، کارشناس در خصوص قیمت و دیگر مسائل صحبت کند و حتماً باید هزینه کار را به مشتریان بیان کند. قیمت شارژ کارتریج به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اگر همین الآن شما در تعمیرگاه‌های مختلف که خدمات شارژ کارتریج انجام می‌دهند، مراجعه کنید، مشاهده قیمت شارژ کارتریج متفاوت به راحتی می‌تواند شما را متعجب سازد. قیمت شارژ کارتریج از ده هزار تومان شروع می‌شود و تا پنجاه هزار تومان هم می‌رود؛ اما واقعاً چرا چنین اختلاف فاحشی بین قیمت شارژ کارتریج باید وجود داشته باشد؟  چه عواملی تعیین کننده هزینه خدمات شارژ کارتریج است؟ ما در این مقاله قصد داریم تا این مسئله را کاملاً برای شما بررسی کنیم. بعد تک تک سؤالات مختلف که در خصوص رابطه بین قیمت شارژ کارتریج و کیفیت کار است، بیان می‌کنیم.

عوامل تعیین کننده قیمت شارژ کارتریج

۱ -مدل کارتریج

هزینه شارژ کارتریج

هزینه شارژ کارتریج

کارتریج‌ها به چند مدل یا بهتر بگوییم برند تقسیم می‌شوند. کارتریج اچ پی، کارتریج کانن و کارتریج سامسونگ بیشترین نوع برندهای هستند که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اینکه از کدام نوع برند استفاده کنیم، اول از همه موضوع این مقاله نیست که خودش هزارتا نکته دارد و دوم اینکه بستگی بسیار زیادی به هدف شما دارد؛ ولی در مجموع تفاوت آن‌چنانی در این مسئله وجود دارد.

اصولاً هزینه شارژ کارتریج برند سامسونگ از همه گران‌تر است. در واقع برای شارژ کارتریج اچ پی یا کانن، کارشناس دردسری ندارد و خیلی راحت و سریع می‌تواند با باز کردن چند مهره و غیره، پودر نو را داخل مخزن ریخته و سپس آن را استفاده مجدد کند؛ اما سامسونگ فرق دارد. اول اینکه خود برند سامسونگ گران است و هرچه متعلقات به این برند است، قیمت بالاتری دارد. دوم اینکه شارژ کارتریج سامسونگ هم کمی دردسر دارد. البته این دردسر در خصوص بار اول است. کسی که کارتریج نو سامسونگ خریداری کرده است، برای شارژ اول باید آن را ریست کند (البته این برای همه مدل‌ها نیست)، هزینه این ریست برای کار کردن صحیح دوباره است. البته هزینه آن خیلی زیاد نیست؛ اما باعث به هر حال باعث افزایش هزینه شارژ کارتریج می‌شود.

۲ -نوع و مقدار پودر

قیمت شارژ کارتریج

قیمت شارژ کارتریج

این مهم‌ترین دلیل اختلاف هزینه شارژ کارتریج در مراکز تعمیرگاهی مختلف است. پودرهای به کار رفته برای شارژ قیمت‌های مختلفی دارند که اختلاف قیمت به دلیل کیفیت آن‌ها است. این مسئله در همه جا وجود دارد. هر کیفیتی داری قیمت مختلفی است. متأسفانه در حال حاضر پودرهای فیک و بی‌کیفیت چینی و متفرقه در بازار وجود دارد و بسیاری از کارشناسان به ظاهر خبره برای کاهش تعرفه خدماتی خود از چنین پودرهایی استفاده می‌کنند.

مسئله دیگر مقدار پودری است که استفاده می‌کنند. پودری که در مخزن ریخته می‌شود، باید کامل باشد. متأسفانه برخی تمامی پودرهای قبلی را تخلیه نمی‌کنند و همان پودرهای بی‌کیفیت خودشان روی قبلی می‌ریزند. پودرهای قبلی استفاده خودشان را کرده‌اند. کیفیت آن‌ها به دلیل استفاده زیاد از بین رفته و حتماً باید با یک نمونه جدید جایگزین شوند. استفاده از ترکیب پودر قدیمی و جدید یک شگرد کلاهبرداری بعضی شرکت‌ها است که مشتری خیلی زود برای شارژ بعدی به سراغ آن‌ها بیاید و به این صورت بتوانند پول بیشتری از او بگیرند.

۳- قطعات مورد استفاده

حداقل هزینه شارژ کارتریج مربوط به زمانی است که کارشناس پودر را عوض می‌کند؛ اما گاهی لازم است تا در کنار پودر، قطعاتی مانند مگنت، رول و غیره هم تعویض شوند. به هرحال کارتریج دستگاه مصرفی است و به دلیل استفاده قطعات آن دچار استهلاک شده و از این رو کیفیت کار و چاپ کاهش پیدا می‌کند. در چنین مواقعی باید قطعات تعویض شوند. این قطعات قابل تعمیر نبوده و حتی به درد شرکت تعمیراتی هم نمی‌خورد.

قطعات اچ پی و کانن به مراتب ارزان‌تر از قطعات سامسونگ هستند. برای مثال یک قطعه اچ پی شاید ۱۵ هزار تومان باشد؛ اما همان قطعه برای سامسونگ، قیمت دو برابر دارد. همین مسئله به راحتی می‌تواند باعث افزایش هزینه شارژ کارتریج دستگاه شما شود. البته کارشناس موظف است که قبل از تعویض هر قطعه، به مشتری اطلاع دهد.

۴- تعمیر کارتریج

گاهی کارتریج باید تعمیر شود؛ برای مثال قطعه‌ای شکسته و از این رو باید قطعه جدیدی را جایگزین آن کرد. تعمیر کارتریج روی هزینه شارژ کارتریج تأثیرگذار است. البته اگر هزینه تعمیر به مراتب خیلی بیشتر از خود هزینه شارژ باشد، به صرفه‌تر است که شما یک مدل نو را خریداری کنید. هرچه کارشناس خبره باشد؛ اما دستگاه تعمیراتی نمی‌تواند همانند قبلی کار کند و برای اینکه شما بتوانید کیفیت کار قبلی را داشته باشید، بهتر است که بی‌خیال تعمیر کارتریج خود شوید.

آیا قیمت شارژ کارتریج بالا نشان دهنده کیفیت خوب است؟

به هرحال هرچه کیفیت بالا باشد، قیمت آن هم به مراتب بیشتر از بقیه خواهد بود؛ اما اینکه اگر شرکتی هزینه شارژ کارتریج را بیشتر از بقیه اعلام کرد، نمی‌تواند نشان دهنده بالا بودن کیفیت کار او باشد. در واقع هزینه این نوع خدمات طیف مشخصی دارد و توسط اتحادیه هم مشخص شده است. هزینه خیلی پایین و خیلی بالا باید شک برانگیز باشد. هزینه خیلی پایین مسلماً نوع پودر و خدمات باکیفیتی استفاده نمی‌شود.

البته شگرد بعضی از شرکت‌ها در بیان هزینه شارژ کارتریج بالا این است که آن‌ها از پودر و قطعات اورجینال استفاده می‌کنند. با اینکه موارد اورجینال خیلی گران است؛ اما نباید از یک مقدار مشخصی بالا باشد.

قیمت شارژ کارتریج دقیق را از کجا پیدا کنیم؟

شرکت‌های معتبر، قیمت‌های تقریباً یکسانی در شارژ کارتریج دارند؛ اما اگر واقع به دنبال مطمئن شدن در هزینه شارژ کارتریج هستید، به نمایندگیهای مجاز مراجعه کنید یا اگر دسترسی به این مرکز ندارید، بهترین راه مقایسه کردن قیمت شرکت‌های مختلف است. البته قیمت دو تا سه مکان می‌تواند شما را به یک مقدار متوسط برساند.

  • هیچ‌گاه کارتریج خود را به مرکزی که سعی دارد تا با قیمت ارزان خدمات خود را عرضه کند، برای شارژ ندهید.
  • با وعده اورجینال بودن، قیمت زیادی برای شارژ نپردازید.
  • قیمت شارژ کارتریج باید متناسب با دیگر شرکت‌های معتبر باشد.
  • "<yoastmark

.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *