فروش کارتریج

فروش کارتریج

فروش کارتریج

پرینترها وسایلی کاملا کاربردی در اداره‌ها و شرکت‌ها هستند که بدون آن‌ها، می‌توان گفت که امور بسیاری از مردم نتیجه‌ای نخواهد داد. با پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر، پرینترها نیز روانه بازار شدند و استفاده از آن‌ها به وفور زیاد شد. البته پرینترها قدمت فراوانی دارند و نباید این موضوع را نادیده گرفت. امروزه پرینترهای گوناگونی در دسترس قرار دارد که هر یک مزایا و کاربرد خاص خودشان را به مشتریان ارائه می‌دهند.یکی از اجزای اصلی پرینتر ها کارتریج است که در این مطلب در مورد فروش کارتریج میپردازیم، امیدواریم این مطلب جهت خرید کارتریج مناسب برای دستگاه تان مفید واقع شود.

انواع پرینتر

در مورد پرینترها باید به ماتریس سوزنی، جوهر افشان، لیزری، حرارتی، خطی و غیر خطی اشاره داشت. این پرینترها هم به صورت رنگی و هم غیر رنگی یا همان سیاه و سفید به چشم می‌خورند و استفاده از آن‌ها به سلیقه یا کار شما بستگی خواهد داشت. حتی پرینترها در سال‌های اخیر برای بسیاری از خانه‌ها خریداری شده‌اند که البته آن‌ها از نوع عادی و ساده هستند. آمار و ارقام خرید این پرینترهای شرکت‌های مختلف نشان‌دهنده‌ محبوبیت آن‌ها خصوصا در این اواخر می‌باشد.

بسیاری از پرینترها اجزای مختلفی دارند و کسی که نسبت به تهیه آن‌ها اقدام می‌کند، باید به خوبی به این اجزا آگاه و واقف باشد. یکی از بخش‌هایی که همواره باید مورد توجه قرار گیرد، کارتریج است. بسیاری از مخاطبان در وب‌سایت ما سوال کرده بودند که اصلا کارتریج چیست و چه کاری انجام می‌دهد و کدام نمایندگی فروش کارتریج معتبر است؟ در همین راستا، ما امروز می‌خواهیم به سوال این عزیزان پاسخ دهیم.

اهمیت کارتریج‌ها به حدی زیاد است که حتما باید اطلاعاتی در موردشان داشت و در نهایت بتوان تصمیم‌گیری‌های درستی برای خریدشان رقم زد. نکاتی در مورد خرید و نگهداری آن‌ها را هم خواهیم گفت که اصلا نباید از دست بدهید. همچنین به مسئله فروش کارتریج‌ها خواهیم پرداخت و عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آن‌ها را هم خواهیم گفت. بنابراین اگر می‌خواهید دایره اطلاعات خود را در این خصوص بالاتر ببرید، حتما در ادامه همراه ما باشید.

کارتریج چیست؟

فروش کارتریج

فروش کارتریج

به صورت کلی اگر بخواهیم بگوییم، کارتریج منبع تامین رنگ‌ها در یک پرینتر است که با نام تونر هم شناخته می‌شود. کار آن هم این است که قطرات ریز جوهر را بر روی کاغذ پیاده می‌کند و نتیجه این می‌شود که متن یا تصویر دلخواهمان به ما داده می‌شود. در کارتریج‌های قدیمی، تنها شاهد رنگ مشکی بودیم . دلیل آن هم محدودیت‌هایی بود که در سال‌های گذشته به چشم می‌خورد. حال آن که کارتریج‌ها در پرینترهای نو علاوه بر رنگ مشکی، رنگ‌های آبی، قرمز و زرد را هم در خود دارند. ترکیب این رنگ‌ها باعث می‌شود که رنگ‌های مایل به آن‌ها نیز به وجود بیاید.

کارتریج‌ یا همان تونر بیشتر در پرینترهای جوهر افشان و یا لیزری وجود دارد. این نوع از پرینترها در بسیاری از اداره‌ها و خانه‌ها وجود دارند و بنابراین دانستن اطلاعاتی در خصوص کارتریج حائز اهمیت خواهد بود. جالب است بدانید که خود این کارتریج‌ها هم انواعی دارند که در بخش بعدی مقاله اشاره‌ای به آن‌ها و همچنین فروش کارتریج خواهیم داشت.

انواع کارتریج

فروش کارتریج

فروش کارتریج

با توجه به نوع پرینتر، کارتریج‌ها هم به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند؛ کارترج لیزری و کارتریج جوهری. کاربرد هر یک هم تقریبا از نام آن‌ها مشخص است و نیاز به توضیحات پیچیده‌ای نیست. کارتریج لیزری در پرینترهای لیزری به کار می‌رود. این کارتریج‌ها قطعه‌ای مهم به نام درام در خود دارند که در واقع کار اصلی را برای یک پرینتر و ریختن جوهر بر روی کاغذ انجام می‌دهد.

کارتریج جوهری

کارتریج‌های جوهری نیز برای پرینترهای جوهر افشان به کار می‌رود. این کارتریج‌ها هم وظیفه دیگر کارتریج‌ها را انجام می‌دهد و جوهر را درخود نگه می‌دارد. یکی از سوالات مخاطبان این است که کدام کارتریج از دیگری بهتر است؟ در پاسخ باید گفت که کارتریج لیزری که در پاراگراف بالا به معرفی‌اش پرداختیم، کاربرد بیشتری دارد و در نتیجه محبوب‌تر می‌باشد. کارتریج‌های جوهری در سال‌های اخیر سیر نزولی‌ای را طی کرده‌اند و رفته رفته در حال کم شدن هستند. از معدود استفاده‌های این کارتریج‌ها باید به عکاسی اشاره داشت؛ آن هم در برخی از آتلیه‌ها.

کارتریج لیزری

جالب است بدانید که خود کارتریج‌های لیزری نیز به دو دسته‌ی یک تکه و دو تکه تقسیم می‌شوند که باز هم هر یک کاربرد خودش را دارد. کارتریج‌های دو تکه به نسبت یک تکه کمی گران‌تر هستند، اما مزایای بهتر و بیشتری دارند. پس برای خرید هر یک باید عواملی را در نظر بگیرید که در پایان مقاله به صورت مفصل آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. فعلا بیایید چند نکته در مورد خرید کارتریج را با هم مرور کنیم.

نکات مهم برای خرید کارتریج

در امه بحث فروش کارتریج با ما همراه باشید: در صورتی که پرینتر سیاه و سفید دارید، حتما باید از جوهر سیاه استفاده کنید. البته جوهر رنگی نیز به کارتان خواهد آمد و روی پرینتری که در اختیار دارید، جواب خواهد داد. حال آن که با خرید جوهر سیاه قادر به صرفه جویی در هزینه‌های خود خواهید بود. جوهرهای رنگی اکثرا برای پرینترهای رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه‌بر مورد فوق، نکته دیگری هم هست که باید به آن توجه داشته باشید. هر جوهری برای هر پرینتری ساخته نشده است. و در ابتدا باید ببینید که آیا جوهری که تهیه می‌کنید، با پرینترتان سازگار خواهد بود یا خیر. روی بخش کارتریج پرینتر خود می‌توانید مدل و نوع آن را مشاهده کنید. و سپس برای خرید تصمیم بگیرید. وقتی هم که به مغازه‌ای می‌روید و قصد خرید جوهر دارید، جلد آن جوهر را به خوبی ببینید تا از این سازگاری اطمینان حاصل کنید. این تفاوت‌ها به برندها، شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلف بستگی دارد.

خوب است بدانید که درصد زیادی از جوهرهای بسته بندی شده از ضمانت نامه‌ای از طرف کارخانه برخوردار هستند. تا بدین ترتیب، رضایت مشتری بیش از پیش جلب گردد. البته برای انجام اقدامات در این زمینه باید برگه اصلی خرید، برگه ضمانت نامه در جلد کارتریج را در اخیتار داشته باشید. در غیر این صورت قادر به دریافت حقتان نخواهید بود.

ادامه مبحث خرید کارتریج

در گذشته کارتریج‌ جوهرهایی وجود داشتند که قابل بازیافت نبودند. و این قضیه حسابی به محیط زیست آسیب می‌زد. اگر چه هنوز هم می‌توان آثار آن‌ها را در بسیاری از کارخانه‌ها و مغازه‌ها مشاهده کرد. به همین منظور، ایده بسیار خوبی به ذهن سازندگان رسید. و آن‌ها به سرعت نسبت به پیاده‌سازی این ایده اقدام کردند. ساخت کارتریج جوهرهای قابل بازیافت و مناسب برای محیط زیست، ایده فوق‌العاده‌ای از سوی آن‌ها بود که در نهایت عملی شد. این جوهرها برای استفاده بسیار خوب هستند و توصیه ما این است که اولویت خریدتان را روی آن‌ها قرار دهید. خصوصا اگر از دوست داران محیط زیست هستید.

نکته آخری که در این بخش می‌خواهیم خدمتتان عرض کنیم، برای قبل از خرید کارتریج جوهر است و به خرید پرینتر مربوط می‌شود. اگر می‌خواهید یک پرینتر جوهرافشان یا لیزری را تهیه کنید، حتما حواستان به جوهری که با آن‌ها سازگار است، باشد. دلیل آن هم این است که متاسفانه در فروش کارتریج قیمت برخی از کارتریج جوهری به شدت بالا است و خرید آن‌ها در هر چند وقت یک بار اصلا مقرون به صرفه نیست. پس کار درست این است که ابتدا پرینتر مناسبی را تهیه کنید و از همه چیز آن آگاه شوید تا بعدا با دردسری مواجه نشوید.

نکات مهم برای نگهداری کارتریج

فروش کارتریج

فروش کارتریج

وقتی جوهر کارتریج به اتمام می‌رسد، باید فورا آن را از پرینتر در آورده و در محفظه‌ای مانند یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. متاسفانه افراد زیادی به این موضوع توجهی ندارند؛ در نتیجه کارتریج جوهر آن‌ها خشک می‌شود و دیگر نمی‌توان از آن بهره‌ای برد.

شاید در کارتریج‌ رنگی که در ابتدا مقاله از آن‌ها صحبت شد، کار شما کمی دشوارتر باشد. هنگامی که اولین رنگ آن هم به اتمام می‌رسد، فورا نسبت به بستن کارتریج اقدام کنید. و در نهایت باید گفت که پر کردن کارتریج باید با سرعت بالایی همراه باشد. هر چه زودتر این کار را انجام دهید، شانستان برای استفاده مجدد از آن هم بیشتر خواهد بود.

قیمت کارتریج و عوامل موثر بر آن

در نهایت به این بخش جالب می‌رسیم تا ببینیم چه عواملی بر قیمت فروش کارتریج موثر می‌باشد. عقیده افراد زیادی این است که کارتریج‌ها قیمت ثابتی دارند، در صورتی که هرگز این چنین نیست. به دلیل عوامل متنوعی نظیر نوع کارتریج، نوع برند و کارخانه و کیفیت، کارتریج‌ها نیز قیمت ثابتی ندارند و هر یک با تعرفه‌های مختلفی به مردم فروخته می‌شوند.

بدیهی است که هر چه کیفیت یک کارتریج بیشتر باشد و برند آن هم اعتبار بالایی داشته باشد، باید هزینه بیشتری را برای خرید آن بپردازید. البته پیشنهاد ما این است که به سراغ کارتریج‌های بسیار گران هم نروید. در سمت دیگر، کارتریج‌های ارزان و بی کیفیت را فراموش کرده و آن‌ها را نخرید، چرا که نتیجه‌ای برایتان در بر نخواهند داشت. این نوع کارتریج‌ها باعث می‌شوند که پرینت‌های شما کیفیت ایده‌ آلی نداشته باشند. همچنین گفتنی است که کارتریج بی کیفیت در طولانی مدت به دستگاه شما آسیب خواهد زد.

سخن پایانی

ما در وب سایت cartridgestan.com کارتریج‌های متنوعی را به فروش می‌رسانیم که از برندهای گوناگون هستند. بسته به پرینتری که در اختیار دارید، می‌توانید نگاهی به این کارتریج‌ها داشته و در نهایت تصمیم درستی بگیرید. این کارتریج‌ها برای تمام سلایق و برندها در فروشگاه ما ( کارتریجستان ) موجود بوده و قیمت هر یک نیز زیر آن‌ها نوشته شده است. ما علاوه بر ارائه نازل‌ترین قیمت‌ها برای کارتریج‌ها، سعی می‌کنیم هر از گاهی تخفیف‌هایی را هم در اختیار شما خوبان قرار دهیم. تنها کافیست که به وب‌ سایت ما سر زده و قیمت‌ها را با دیگر فروشگاه‌ها مقایسه کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *