آیا می‌دانید شرکت سامسونگ چه زمانی، در کجا و توسط چه کسی تاسیس شده است؟

شرکت سامسونگ، یک ابر شرکت کره‌ای چندملیتی است که در سال ۱۹۳۸ توسط لی بیونگ چول، بعنوان یک شرکت بازرگانی تاسیس شد. واژه سامسونگ در زبان کره هانجا به معنی سه ستاره است. واژه سه، نشان دهنده قدرت و بزرگی و لغت ستاره به معنای جاودانگی می‌باشد.از ابتدای سال ۲۰۰۰ حرکت به سمت دوران دیجیتال برای این شرکت افزایش یافت. و به سرعت در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات، محصولات متعدد و متنوعی را روانه بازار کرد.امروزه شرکت سامسونگ بعنوان بزرگترین شرکت بازرگانی- صنعتی کره جنوبی شناخته می‌شود. که شامل ۸۰ شرکت است و بزرگترین مجموعه تجاری-صنعتی کره جنوبی بحساب می‌آید. در این مطلب می‌خواهیم به کارتریج سامسونگ، نحوه شارژ کارتریج سامسونگ و همچنین نکاتی در این‌باره بپردازیم.

 کارتریج سامسونگ

شارژ کارتریج سامسونگ

شارژ کارتریج سامسونگ

کارتریج در پرینترهای سامسونگ هم مانند بقیه برندها با رسیدن به کارکرد مشخص، نیازمند به تعویض یا شارژ مجدد هستند، بنابراین با تمام شدن کارتریج چاپگر، کاربران دو کار می‌توانند انجام دهند، اولین کار این است که اقدام به تعویض کارتریج سامسونگ نمایند و دومین راه حل این است که، به شارژ کارتریج سامسونگ بپردازند. توجه داشته باشید که شارژ مجدد کارتریج برای کاربرانی که استفاده زیادی از پرینتر دارند گزینه مقرون به صرفه‌تری محسوب می‌شود.

کارتریج‌های تونر و جوهر چاپگر سامسونگ چیست؟

کارتریج‌های تونر و جوهر چاپگر سامسونگ هر دو برای ایجاد اسناد و تصاویر با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند، در واقع هردو، مواد مصرفی پرینتر هستند، اگرچه این کار را به روش‌های بسیار متفاوتی انجام می دهند.

کارتریج تونر، از پودرهای رنگی استفاده می‌کند و در پرینترهای لیزری استفاده می‌شوند، در برخی از این پرینترها با تمام شدن کارتریج، درام و کارتریج باهم باید تعویض شود، در نتیجه هزینه آن بیشتر از کارتریج مخصوص تونر است.

اما کارتریج جوهری از رنگ مایع استفاده می‌کند، کارتریج جوهری از منافذ ریزی تشکیل شده است که جوهر بعد از عبور از این منافذ به کاغذ منتقل می‌شود.

چاپگرهای جوهرافشان برند سامسونگ، کانن، اچ‌پی و .. از المان‌های حرارتی در کارتریج خود استفاده می‌کنند. بدیهی است که کیفیتی که در تصاویر خروجی از کارتریج جوهری دیده می‌شود بهتر است، هرچند این کیفیت به نوع پرینتر نیز مربوط می‌شود نه فقط به جوهر آن.

چرا کارتریج سامسونگ خریداری کنید؟

شارژ کارتریج سامسونگ

شارژ کارتریج سامسونگ

خرید کارتریج تونر یا جوهر چاپگر سامسونگ به معنای تضمین کیفیت و مهم‌تر از آن سازگاری است. کارتریج‌های تونر و جوهر پرینترهای سامسونگ قادر به تولید مدرک، قرارداد، نمودار، تصویر یا هر آنچه مورد نیاز شما است، بارها و بارها چاپ می‌کنند. خرید برند سامسونگ به این معنی است که شما می‌توانید طول عمر کلی چاپگر سامسونگ خود را به دلیل سازگاری آنها و زیاد بودن عمر مفید قطعات آن، افزایش دهید.

دقت کنید که کارتریج سازگار با دستگاه خود را خریداری کنید، مزیت اصلی این سازگاری، مقرون به صرفه بودن آن است، یک کارتریج ناسازگار با دستگاه شما، طول عمر مفید کارتریج را کم می‌کند، در نتیجه درست است که هزینه کمتری پرداخت می‌کنید اما دوام چندانی ندارد.

نکات با اهمیت در شارژ کارتریج سامسونگ

در هنگام استفاده از پرینتر سامسونگ دقت نمائید وقتی با پیغام تمام شدن کارتریج، مواجه شدید، سریعا اقدام به تعویض یا شارژ کارتریج سامسونگ نمائید. به این نکته توجه داشته باشید که تا زمانیکه بدنه کارتریج دچار آسیب‌دیدگی نشود به طور نامحدود می‌توانید شارژ کارتریج سامسونگ را انجام دهید، اما اگر به هر دلیلی بدنه کارتریج آسیب ببیند، شما باید اقدام به تعویض و خرید کارتریج جدید نمائید.

برای دوام شارژ کارتریج سامسونگ، بهتر است از مواد با کیفیت استفاده شود. تا در طولانی مدت مقرون به صرفه باشد. همچنین سعی کنید از تونرهای اورجینال استفاده نمائید. و تعویض و پر کردن کارتریج را به متخصصین این کار بسپارید، تا دستگاه شما دچار آسیب یا مشکلات جدی نشود.

شارژ کارتریج سامسونگ فعالیت کاملا تخصصی است

برای حل مشکل خالی شدن کارتریج دستگاه پرینتر سامسونگ، حتما از افراد باتجربه و متخصصان مجرب در این زمینه بهره بگیرید. زیرا باز کردن پیچ‌ها، جا انداختن درست فنرها، اندازه مقدار پودر و جوهر برای شارژ، تعیین زمان تعویض درام، مگنت یا حتی خود دستگاه کارتریج، جزء مواردی نیست که بتوان هرشخصی آن‌ها را انجام دهد.

کارتریج و اهمیت شارژ به موقع آن

شارژ کارتریج سامسونگ

شارژ کارتریج سامسونگ

مخزن رنگ در پرینتر را کارتریج می‌گویند. که در دو نوع پرینتر لیزری و جوهری وجود دارند. در پرینتر لیزری مواد مصرفی را تونر می‌گویند. ولی در پرینترهای جوهر افشان، مواد مصرفی رنگ می‌باشد. تفاوت رنگ و تونر در اینست که تونر نسبت به رنگ دیرتر خشک می‌شود.

اگر با تمام شدن تونر یا جوهر، دیر اقدام به شارژ کارتریج سامسونگ کنید. ممکن است به قطعات آن آسیب جدی وارد شود و هزینه‌های سنگینی را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین توجه داشته باشید که اگر با پیغام تمام شدن کارتریج روبرو شدید. هرگز بعد از آن و با کارتریج خالی اقدام به چاپ نکنید، زیرا چاپ با کارتریج خالی ممکن است، کارتریج را بسوزاند.

برای خرید کارتریج جدید، دقت نمائید که، تولیدکنندگان کارتریج‌های اصلی توسط همان شرکتی که چاپگر را تولید کرده است تولید می‌شوند.  کارتریج‌های سازگار هنوز کاملاً جدید هستند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند اگرچه توسط یک تامین کننده دیگر تولید شده‌اند. آنها هنوز از کیفیت اصلی برخوردارند.

نکات مهم در خرید کارتریج سامسونگ

در هنگام خرید پرینتر، مهم‌ترین موردی که باید به آن توجه کنید، جوهر مصرفی پرینتر می‌باشد، در واقع انتخاب جوهر مناسب مهم‌تر از انتخاب پرینتر می‌باشد.

 

  1. از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید کارتریج باید به آن دقت داشته باشید این است که، نوع جوهر انتخابی شما، مناسب برای دستگاه پرینتر باشد، مدل پرینتر و کارخانه سازنده روی جعبه کارتریج درج شده است، شما با مطالعه دقیق می‌توانید، جوهر سازگار با دستگاه خود را انتخاب نمائید.
  2. اگر شما به سلامت محیط زیست اهمیت می‌دهید، پس بهتر از کارتریج‌هایی استفاده کنید که قابل بازیافت می‌باشند. با اینکار هم به محیط زیست کمک می‌کنید و هم تهیه کارتریج قابل بازیافت راحت‌تر می‌باشد.
  3. اگر جوهری را انتخاب کردید که قیمت آن گران می‌باشد. و به نظرتان قیمت جوهر با خرید یک پرینتر به همراه جوهر، تفاوت چندانی ندارد. خب مسلما از نظر اقتصادی صرفه با خریدن پرینتر می‌باشد.
  4.  کارتریجی را خریداری کنید که از طرف کارخانه سازنده دارای برگه ضمانت‌نامه می‌باشد. گاهی ممکن است کارخانه، با نحوه نادرست نگهداری کارتریج باعث خشک شدن جوهر آن شوند. و وقتی شما آن را خریداری می‌کنید خیلی زودتر از موعد مقرر تمام شد. در اینصورت با داشتن ضمانت‌نامه می‌توانید کارتریج را تعویض نمائید.
  5. بهتر است از برندهای متفرقه و برندهایی که نام آشنایی ندارند، کارتریج خریداری نکنید، پس در هنگام خرید، به نوع محصول، شرکت سازنده و میزان اعتباری که بین مشتریان، بواسطه ارائه کیفیت عالی دارد، دقت کنید.
  6. دقت داشته باشید اگر می‌خواهید، بجای تعویض کارتریج، جوهر آن را شارژ کنید، از جوهر و تونر مرغوب استفاده نمائید. گاهی اوقات شارژ کارتریج سامسونگ اگر با جوهر نامرغوب باشد، ممکن است آسیب جدی به دستگاه‌تان وارد شود.

چگونه از کیفیت کارتریج لیزری مطمئن شویم؟

شارژ کارتریج سامسونگ

شارژ کارتریج سامسونگ

گاهی کاربر بعد از نصب کارتریج، با نوع چاپ خروجی برگه متوجه کیفیت بد کارتریج می‌شوند. اما گاهی این کار نیاز به تخصص دارد و معمولا برای کاربر کار راحتی نمی‌باشد. و برای کنترل کیفیت کارتریچ سامسونگ باید قطعات داخلی و حتی میزان پودر داخل آن را مورد بررسی قرار داده. که اینکار باید توسط افراد مجرب و متخصص انجام شود.

در حال حاضر شرکت‌های معتبر برای جلب رضایت مشتریان خود، به نام تجاری و بسته‌بندی انحصاری کارتریج لیزری را به بازار عرضه می‌کنند. و خود را ملزم می‌دانند تا برای محصول خود برگه گارانتی و خدمات پس از فروش قرار دهند. پس اگر کارتریج ایرانی خریداری کنید. از کیفیت آن خیالتان راحت می‌باشد و در صورت نارضایتی از خرید محصول می‌توانید با استفاده از گارانتی، محصول را تعویض کرده یا اینکه آن را مرجوع کنید.

تفاوت کارتریج جوهر با کارتریج تونر سامسونگ چیست؟

شارژ کارتریج سامسونگ

شارژ کارتریج سامسونگ

به طور خلاصه، تفاوت اصلی بین کارتریج تونر در مقابل کارتریج جوهر، نوع ماده‌ای است که برای چاپ استفاده می‌شود. کارتریج‌های جوهر، جوهر مایع دارند و در چاپگرهای جوهر افشان استفاده می‌شوند. کارتریج‌های تونر دارای تونر (یا پودری) هستند و در چاپگرهای لیزری استفاده می‌شوند.

چاپگرهای مبتنی بر تونر برای مصارف خانگی و محیط‌هایی که مصرف زیادی ندارند. همچنین می‌خواهند چاپ با کیفیتی داشته باشند مناسب‌تر می‌باشد. از طرف دیگر چاپگرهای جوهری، برای محیط‌هایی که مصرف زیادی دارند. مثل: ادارات، سازمان‌ها و محیط‌های چاپ، مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر مشاغل نیاز به چاپ اسنادی دارند که فقط برای ارتباطات داخلی باشد. چاپگرهای لیزری مبتنی بر تونر مناسب‌تر می‌باشند.

کلام آخر

در خرید کارتریج یا شارژ کارتریج سامسونگ، کافی است نکاتی که در این مقاله گفته شد را به دقت مطالعه و در هنگام خرید به آن‌ها توجه کنید، همچنین در خرید کارتریج به نوع مصرف خود دقت نمائید.

مسلما مصارف خانگی به اندازه مصارف ادارات و سازمان‌ها نیستند، پس خرید کارتریج مناسب مانند هر محصول دیگری، نیاز به دقت و توجه فراوان دارد، همچنین می‌توانید برای اینکه محصول مورد اطمینانی را انتخاب کنید، از افراد با تجربه در این زمینه، مشورت بگیرید، امیدواریم با خواندن این مطالب، سهم کوچکی در اطلاع‌رسانی و کسب تجربه برای خرید یا شارژ کارتریج سامسونگ، به شما کاربران گرامی منتقل کرده باشیم و شما را در خرید این محصول پرکاربرد و ضروری یاری رسانده باشیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *