راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

آیا به فکر یک خرید چاپگر جدیدی هستید؟

دنبال چه چاپگری باید بگردیم؟

چاپگرهای خانگی

کیفیت چاپ تصویر

چاپگرهای کوچک اداری

چاپگرهای تجاری

چاپگرهای جوهرافشان لیزری

در کارکردن در قسمت خرده فروشی های چاپگرهای مصرفی ابتدا شما باید فکرکنید که بیشتری سوالاتی که از ما پرسیده می شود حول محور چه مسائلی است؟چه جوهری را باید استفاده کنیم؟یا چه نوع کارتریجی چاپ بهتری را به من می دهد؟اگر شما بااین سوالات موافق هستید می توانید با کارتریجستان همراه شوید ما در کنار شما هستیم .

یکی از اصلی ترین موضوع بحثی که ما پیدا می کنیم و از ما سوال می شود این است که ما چه نوع چاپگری را پیشنهاد می کنیم؟ خواه بعضی از مردم قصد خرید یک چاپگرجدید را دارند و بعضی در حال جست و جو برای یک کسب و کارهستند ویا بعضی از افراد فقط می خواهند اطلاعاتشان را درباره ی تکنولوژی های جدید به روز کنند.ما بدون توقف درحال گرفتن سوالات و خواسته های شما هستیم.

ما در کارتریجستان فقط یک سرمایه دار نیستیم ما در کارتریجستان چاپگرهایی را که خواسته های شما را به خوبی برآورده می کند و بیش ترین سود را برای شما خواهد داشت پیشنهاد می دهیم.صداقت ما در کار باعث می شود که مشتریان زیادی را که از چاپگرها استفاده می کنند را جمع کند.ما بر این باور هستیم که تجربه ی ما در زمینه کارتریج علاوه بر اینکه خرده فروشی چاپگرهای مختلف را در بر میگیرد،موقعیتی خوش نام یا نامی خوب برای ما باقی خواهد گذاشت.

ما قصد زیر سوال بردن هیچ تولید کننده ای را نخواهیم داشت.این فقط نظر صادقانه ی ماست که امیدواریم شما را به انتخاب و خرید یک چاپگر خوب هدایت کند.

بنابراین سوالات واقعی ای که از ما پرسیده می شود این است که ما چه نوع چاپگرهایی را پیشنهاد می کنیم.ای کاش ما می توانستیم یک چاپگر ساده در اینجا قرار دهیم و تمام جزئیات یک چاپگر را به شما نشان دهیم.اما افسوس که رویاهای من هنوز به پایان نرسیده است.یک چاپگر ایده ال برای شما به عوامل زیادی بستگی دارد که ما برای شما مناسب ترین چاپگر پیدا خواهیم کرد.

اولاـ چه استفاده ای چاپگر برای شما خواهد داشت؟

 • صرفا برای مصارف خانگی،نامه ها،تکالیف بچه ها و نشریه های محلی
 • چاپ باکیفیت ـ خواه می تواند چاپ عکس یا تصویر باشد یا یک فایل پر حجم
 • استفاده ی اداری ـ چاپ اسناد و مدارک به مقیاس معقول
 • استفاده های تجاری ـ چاپ فایل با سرعت بالا

این به سادگی آن چیزی که شما فکر می کنید نیست.در حالی که شما تصمیم می گیرید کدام یک از این پیشنهادات متناسب شما خواهد بود من این مقاله را ادامه خواهم داد.

ـ من یک چاپگر خانگی میخواهم :

حالا که شما به ما اعتماد کرده اید ما می توانم به شما کمک کنیم در انتخاب یک چاپ گر مناسب. در این دسته از چاپگرها شما نیاز دارید که تمرکز کنید به هزینه و نوع استفاده از آن.شما نمی خواهید که هردفعه هزینه های زیادی را برای چاپ تکالیف درسی بچه هایتان و یا برای چاپ نامه ی تبریک سال نوع صرف کنید.من این بخش را با قسمت ساده و شیرینی شروع می کنم.

ـ از خرید چاپ گرهای قدیمی HP ,DELL ,Lexmark خودداری کنید

حالا تصور کنید که من سرشما فریاد می زنم و ممکن است این فریاد همراه با تکان های خشونت آمیز باشد و شما باید هشدار صادقانه ی ما را دریافت کرده باشید.فقط این هارا نخرید این تولید کننده ها از جوهری استفاده می کنند که در سردستگاه ساخته شده است و تمام سه رنگ مختلف در این کارتریج قرار گرفته است وقتی که یک رنگ تمام می شود کارتریج هم تمام می شود.

چاپ قرمز رنگ خود را پایان دهید به عنوان مثال هیچ کس دوست ندارد که همه جا قرمز رنگ باشد و خداحافظی کند از رنگ های آبی و زرد که برای یک روز بارانی ذخیره شده بوده است.بدیهی است که این سیستم مقرون به صرفه نیست و هزینه ی بیشتری نسبت به سیستم هایی دارد که برای هررنگ یک مخزن مجزا دارند.ما به شما چاپگرهای canon,Brother را توصیه می کنیم چون این سیستم ها برای هررنگ یک مخزن جداگانه دارند و مقرون به صرفه تر هستند.

سپس شما باید فکر کنید که می خواهید چاپگر شما چه قابلیت هایی را دارا باشد امروز در بازار چاپ گرهای چند منظوره ی زیادی وجود دارد که قابلیت های متنوعی مانند اسکن،چاپ، و اینترنت بی سیم را دارند،شما با خرید این نوع دستگاه ها واقعا یک انتخاب  متنوع کرده اید.تولیدکننده ها برای طیف وسیع این مدل ها تنظیم های جالبی را در نظر گرفته اند که استفاده کننده ها تجربه های جدیدی را کسب کنند.

بنابراین همه ی سه تولیدکننده به مرحله ی بعدی راه پیدا می کنند.

این چاپگرهای چند منظوره راه خوبی برای کم کردن  زمان بررسی شما برای خرید یک چاپگراست.اگر شما به بررسی دقیق تری نیاز دارید که به انتخاب بهتر شما کمک کند می توانید به سایت زیر مراجعه کید:

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

https://panasonic-iranco.com/

برای همه  توصیه ما به شما باید به دنبال خرید یک چاپگر hp باشید.آن ها قابل اعتماد،با کیفیت و مقرون به صرفه هستند.اگر شما به دنبال چاپگری هستید که فقط چاپ کند می توانید چاپگرhp مدل ۷۱۱۰ را انتخاب کنید و یا اگر به دنبال یک چاپ گر چند منظوره هستید چاپ گر hp مدل ۱۲۷ گزینه ی مناسبی خواهد بود.

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

ـ کیفیت عکس چاپی:

بعضی از افراد نمی دانند که برای چاپ عکس دو نوع چاپگروجود دارد وعکس های چاپ شده کیفیت یک عکس خوب را قابل درک می کند.

اولین تصویر و یا طرحی که به چشم یا ذهن ما می رسد طی پردازشی تولید می شود که رنگ زدن به روش تصعید نام دارد.

هیچ گاه در یک صنف علمی اطلاعات مخصوص را نادیده نگیرید.در این روش با گرما دادن به رنگ در یک زمان معین رنگ را به روی کاغذ،کارت و پارچه انتقال می دهند اگر شما واقعا تعجب کرده اید و می خواهید که به شما نشان داده شود این عمل تصعید نام دارد و رنگ از جوهر جامد به دست می آید.

در این روش رنگ مستقیم از حالت گاز به جامد تبدیل می شود بدون اینکه به حالت مایع تبدیل شود.این نوع روش چاپ ،یک چاپ با کیفیت تصویر بالا تولید می کند در حقیقت بهتر از چاپ با روش های قدیمی است که در مغازه های عکاسی کاربرد دارد.

به علاوه با توجه به روش تصعید مقدار کمی کثیفی و آشفتگی وجود دارد وبه محض اینکه چاپ عکس ها تمام می شود آماده ی استفاده هستند.همچنین با توجه به طراحی چاپگرها قطعات متحرک کم ترشده و این باعث می شود که عمر چاپگرها بیش ترشود.

اگر چه در این روش یک سری محدودیت ها در سایز چاپ شما وجود دارد که حداکثر سایز یا اندازه ای که شما می توانید چاپ کنید۶x4 است.با استفاده از پانل های متعدد رنگ در این روش ممکن است که هزینه ی زیادی داشته باشد.در نهایت اگر شما به دنبال یک تجربه ی خوب از چاپ عکس هستید با انتخاب این روش اشتباه نخواهید کرد و ما تولید کننده های canon را به شما پیشنهاد می کنیم.

اما اگر شما کیفیت چاپ تصویر به روش تصعید رنگ را نمی پسندید پس این روش برای شما مناسب نیست.با انتقال از حالت گاز به حالت جامد مقدار کمی از انتشار اجتناب ناپذیر است.در حالی که این یک موضوعی نیست که با تولید عکس های طبیعی پایان یابد هنگامی که به کار برده شده در بخش هایی که به صحت آن ها به دقت اشاره شده مانند خروجی گرافیکی یک معمار،

این اختلاف یک ضعف است به طور اضافی این تکنیک چاپ تنها برای کاغذ های خاص کارا است و این باعث اجتناب ناپذیری عدم انعطاف چاپگردیده است و این،من را به خوبی به سمت روش های متناوب چاپ تصویر تشویق می کند که در چاپگرهای جوهر افشان وجود دارد.

در گذشته این روش خیلی نامرغوب بوده است و در نظر گرفته نخواهد شد مخصوصا در حوزه ی چاپ عکس در شرایط یک شخص عادی هر نقطه  در هر عکس می تواند هررنگی داشته باشد این برخلاف چاپگرهای جوهرافشان است.درحالی که عنوان اسمش اشاره دارد به خارج پرتاپ شدن جوهر در قطرات کوچک برروی صفحه و به صورت پراکنده تصویر چاپی شما را به وجود می آورد.

در حالی که این یک تصویر کاملا واضح و صاف را ایجاد می کند اما با تمرکز کردن برروی عکس یک سری قطرات را آشکار می کند و این پیشرفت یک تصویر بدون اشکال نیست اگر چه با به کارگرفتن از قطرات میکروسکوپی پیشرفت های بزرگ چاپگرهای جوهر افشان دیده شده است و استفاده ی این چاپگرها از طیف متنوع رنگ ها باعث  ارائه یک تصویر به مراتب برتر از آنچه از قبل دیده ایم شده است .

علاوه براین چاپ دقیق و توانایی چاپ برروی مواد متنوع و انعطاف پذیری اندازه ی تصویر چاپی در نوع های جدید چاپگرهای جوهرافشان وجود دارد.آیا باز هم به اطلاعات بیش تری نیاز دارید؟ سپس به سایت https://panasonic-iranco.com/ رفته و قسمت چاپ عکس را بررسی کنید.

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

اگر به ما اعتماد می کنید و به اطلاعات بیشتری نیاز ندارید ما به شما چاپگر Epson   stylus   photo مدل R2880 را پیشنهاد می کنید و این بهترین انتخاب ما خواهد بود.این مدل دارای کارکرد بالا یا عملکرد بالا،قابل اعتماد و دارای خروجی باکیفیت است.

چاپگرهای کوچک اداری:

همه ی شما که همه ی این مقاله را خوانده اید خوشحال خواهید شد از اینکه بدانید نیازهای این چاپ گر خیلی شبیه به چاپگرهای خانگی است.

اولا مهم ترین موضوع در این بخش این است که خودداری کنید از خرید چاپگرهای جوهرافشان مدل های قدیمی Lexmark,epson . درحالی که این مدل ها چاپگرهای خوبی هستند اما مقرون به صرفه نخواهند بود به خاطر اینکه این مدل ها از جوهری  که در قسمت بالای دستگاه وجود دارد استفاده می کنند و با سه پردازنده ی رنگ.در این نوع دستگاه ها یک بار که یک رنگ تمام می شود شما به کار تریج جدیدی نیاز دارید.این موضوع شما را محدود می کند به خرید چاپگرهای Brother,hp,Canon .

اما مدل های جدید Lexmark به این معنی است که شما انتخاب های گسترده ای دارید.همه ی این ها مزیتی دارند که برای هررنگ محفظه ی جداگانه ای درنظر گرفته شده است که با تمام شدن هررنگ به جای تعویض کارتریج رنگ تمام شده را تعویض می کنیم.

ینابراین در اینجا تصمیم گیری شما سخت می شود.به ما اجازه بدهید که با یک تصمیم گیری ساده شروع کنیم.سعی کنید که از چاپگرهای جدید چند منظوره استفاده کنید چون آن ها می توانند همه ی نیازهای دفتر شما را برطرف کنند تنها با افزایش اندکی در قیمت دستگاه.اما کاربردی بودن این نوع چاپ گرها این هارا گرانبها و باارزش خواهد کرد.قابلیت کار هم زمان و در دسترس بودن این نوع چاپ گرها قابل توجه خواهد بود.

حالا به کدام یک از تولیدکنندگان باید توجه کنید.چاپگرهای canon,Hp نفوذ خوبی و تسلط کاملی به این قسمت از چاپ دارند.چاپ گرهای Hp با آخرین نوع چاپگرهایشان امتیاز بیشتری دارند به طور قابل ملاحظه آن ها کاملا در جوهری که استفاده می کنند تفاوت دارند و به طور کلی اولویت شما به طور راحت در انتخاب به شما کمک می کند.

چاپگرهای Lexmark از رنگ هایی با پایه ی جوهر استفاده می کنند.جوهرهای سنتی در اکثریت چاپگرهای جوهرافشان پیدا می شود.در حالی که چاپگرهای جدید Hp استفاده می کنند از ماده های رنگی جدید برای اولین بار توسط چاپ گرهای Epson رنگ های رنگدانه ای استفاده شد.

در این روش ذرات ریزکه در محفظه قرار دارند جذب فیبرهای کاغذها می شود.شنیدم که شما پرسیدید چرا باید توجه کنیم؟ برای محیط شرکت شما در حالی که این تفاوت وجود دارد که به طور کلی و معمولا تنها روی طول عمر چاپ ها و کیفیت رنگ تاثیر دارد و همه ی این ها به هزینه های شما اشاره دارد.رنگ هایی که پایه ی آن ها جوهر است باعث خیس شدن برگه می شوند که این باعث کاهش راندمان هرکار تدریج در هر صفحه می شود.

در حالی که شما چنین مشکلی را در رنگ هایی که براساس رنگدانه هستند نخواهید داشت و به علاوه رنگ های رنگدانه ای کارتریج های بزرگ تری دارند و این بدین معنی است که شما نسبت به هزینه ای که کرده اید چاپ بیشتری را انجام داده اید.در حالی که این گاهی اوقات منعکس می شود روی قیمت آن و ما تمایل داریم که این نوع رنگ های رنگدانه ای را به شما پیشنهاد بدهیم.

یکی دیگر ازمزیت های  رنگ های رنگدانه ای این است که به محض اینکه چاپ تمام می شود آن ها خشک هستند و دیگر خطر سیاه شدن و پراکندگی جوهر را نخواهید داشت.رنگ های رنگدانه ای یک چاپ تمیز و حرفه ای را برای شما تضمین می کنند.

همچنین از دیگر مزیت های این نوع چاپ طول عمر بالای چاپ شما است با توجه به سیستم بایگانی که در اکثر ادارات وجود دارد و شما می خواهید گزارشات،اسناد و مدارک چاپ شده ی شما دوام و پایداری بیشتری داشته باشد این یک گزینه ی خوب برای شما است.

رنگ هایی که برپایه ی جوهر هستند ضدآب نیستند.من این را می دانم که در ادارات بارش های متوالی وجود ندارد و برای جلسات اداری شنا نمی روند اما از دیگر مزایای اصلی رنگ های رنگدانه ای ضدآب بودن آن هاست که باعث شده که برای چاپ اکثر نامه از این نوع رنگ استفاده کنند که وقتی آن ها پست می شود در روزهای بارانی هیچ خطری آن هارا تهدید نمی کند.

و اگر شما به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

https://panasonic-iranco.com/

به طور کلی ما چاپگرهای Hp مدل officejet  pro 8500  را به شما پیشنهاد می کنیم.چاپگرهای جدیدHp چاپگرهای قابل اعتمادی هستند با هزینه ی فوق العاده برای هر صفحه که توسط رنگ های رنگدانه ای تکمیل می شود.

-چاپگرهای تجاری:

چاپگرهای رنگی لیزری،تشکر می کنم از اینکه این بخش را خواندید و امیدوارم که این بخش برای شما مفید بوده باشد.

اگر چه با همه ی جدیت با سقوط قیمت چاپگرهای لیزری تا ۲۰۰ یورو انتخاب کردن برای شما راحت شده است.چاپ های کوچک،قابلیت اتصال به اینترنت و نتایج برجسته که با  استفاده از جوهرهای شیمیایی که در حال حاضر مورد استفاده است بدست آمده است.اما همه ی ذهن خود را معطوف به این چاپگر های تجاری کنید.

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

مزیت های این نوع چاپگرها:

 • سرعت چاپ بالا
 • هزینه ی کم برای هر صفحه
 • نیروی بیشتر

این فقط نقطه ی شروع است،کیفیت عالی این نوع چاپگرها و سازگاری و در دسترس بودن آن ها برای چاپ با تعداد بالا به این معنی است که می توانید در هزینه های چاپ خود صرفه جویی کنید.تنها دلیلی که ما می گوییم به دنبال این چاپگرها نباشید این است ایرادگیری آشکار آن درباره ی کیفیت کاغذی است که از طریق آن ها استفاده می شود.

نادیده گرفتن که چاپگر من گفته است برروی چه چیزی می توانم چاپ کنم؟توسط این موضوع ما فهمیدیم که وقتی این نوع چاپگرها هنگامی که سعی می کنند برروی کاغذهای ارزان قیمت (۸۰gsm)چاپ بزنند دچار مشکل می شوند.

اگرچه کاغذهای چاپگرهای لیزری به روز شده اند و درهمه ی دستگاه های خود از آن استفاده می کنیم و عملکرد خوبی دارد و برای ما هیچ مشکلی به وجود نیاورده است پس اگر شما از عهده ی آن بر بیایید می توانید از این نوع چاپگرها استفاده کنید.

این قسمت ممکن است کوتاه تر باشد اما چون باور می کنیم تصمیم شما قطعی است.اگرشما می خواهید اطلاعات بیشتری درباره ی این چاپگرهای تجاری داشته باشید می توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

https://panasonic-iranco.com/

اگر شما می خواهید که یکی از چاپگرها را انتخاب کنید ما چاپگرهای Oki را به شما پیشنهاد می کنیم.چاپ گرهای هوشمند و با عملکرد عالی هزینه های آن ها خیلی ارزان قیمت است و مدل پیشنهادی ما به شما از این نوع چاپگر مدل Oki  C5650 است.

منابع اضافی برای مشتریان کارتریجستان

تفاوت های بین چاپگرهای جوهرافشان و لیزری

تعدادی از مشتریان به توصیه های سازندگان پرینتر توجه ندارند و تنها به تفاوت های اساسی بین چاپگرهای جوهرافشان و لیزری برای تصمیم شان توجه می کنند.

چاپ گرهای لیزری چاپ گرهای جوهرافشان
هزینه های بالا راه ندازی اولیه هزینه های پایین راه اندازی اولیه
چاپ با وضوح کم اما بسیار دقیق چاپ با وضوح عالی
هزینه ی چاپ پایین هزینه ی چاپ بالا نرخ بازده کارتریج معمولا بالا است نرخ بازده کارتریج خیلی زیاد است تست چاپ بزرگ و نامطبوع معمولا تست چاپ کوچکی دارند تاخیر در آماده شدن برای چاپ نیاز به زمان آماده شدن ندارد به طور معمول چاپ سریع سرعت های چاپ متفاوتی دارند ولی به سرعت چاپ گری لیزری نیستند مطلب چاپ شده هنگام چاپ خشک است معمولا جوهر نیاز به نفوذ کاغذ دارد پتانسیل چاپ بالایی دارد پتانسیل چاپ کمی دارد

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

امیدوارم این راهنمایی برای تصمیم گیری شما مفید واقع شده باشد.فراموش نکنید که نوعا چاپگرهای جوهرافشان برای مصارف خانگی و چاپ عکس و چاپگرهای لیزری برای مصارف اداری و چاپ های انبوه مناسب هستند.

حالا برای خرید اقدام کنید

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده و دیگر از ما نپرسید چه چاپگری بخریم؟

توجه:ما علاقه زیادی به تذکرات و سوالات شما داریم.لطفا از آن ها مضایقه نفرمایید.

هنگامی که چاپگر خودتان را خرید کردید لطفا نقطه نظرات خود را در مورد چاپگرهای ما در سایت   https://cartridgestan.com ابراز دارید.

ما به نظرات همه احترام می گذاریم و امیدواریم اندوخته ای از تجربیات را برای کمک بیشتر به جستجوی مردم جمع آوری کنیم.بعد ازاین اطلاعات چکیده،منطقی و عقلانی ممکن است خودم به تنهایی برای خرید چاپگر اقدام کنم.

خرید خوبی داشته باشید

راهنمای خرید چاپگر و چند کاره

13 دیدگاه در راهنمای خرید چاپگر و چند کاره
 1. My wife and i were absolutely joyful that Michael could round up his inquiry by way of the ideas he received through your blog. It’s not at all simplistic just to find yourself giving freely techniques the rest have been trying to sell. So we take into account we need the blog owner to be grateful to for this. Most of the illustrations you have made, the stfwoghtriraard web site navigation, the friendships you help promote – it is all unbelievable, and it’s leading our son and us consider that that issue is brilliant, which is very serious. Many thanks for everything!

 2. I was thinking if after work we could grab a cup of coffee

 3. I really like and appreciate your blog. Will read on…

 4. سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون.

 5. دانلود فیلم کمدی سپتامبر 9, 2018 در 6:34 ب.ظ پاسخ

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 6. باسلام میخوام پرینترلیزری کنون مدلMF8030cnبخرم چجوریه ازلحاظ دستگاهی وکارکردن باهاش قیمت لوازم تعمیرات که لازم داره زیاده یا کم


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *