شارژ کارتریج و فواید استفاده از آن

شارژ کارتریج و فواید استفاده از آن

شارژ کارتریج اورجینال

شارژ کارتریج و فواید استفاده از آن

شارژ کارتریج و فواید استفاده از آن

شارژ کاتریج یکی از ارزانترین روشهاست اما تهیه کارتریج اورجینال یکی از گرانترین روشهاست.

تقریبا پس از هر بار شارژ می توان حدود ۸۰ درصد کارکرد یک کارتریج اورجینال را بدست آورد.

اگر شارژ بطور کامل انجام شود و تونر استفاده از جنس مرغوب باشد می توان تا ۸۰ درصد تعداد چاپ و ۸۰ درصد کیفیت چاپ را نسبت به یک کارتریج اورجینال بدست آورد.

کیفیت چاپ یک کارتریج نیز ارتباط مستقیمی با تونر و قطعات جانبی کارتریج دارد.

ما باید یکی از دو راه زیر را برای راه اندازی مجدد دستگاه خود انتخاب کنیم:

۱- پرداخت هزینه بالا جهت خرید یک کارتریج اورجینال لیزری.

۲- شارژ کارتریج تمام شده.

مسلما با تهیه یک کارتریج اورجینال میتوان از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار شویم ، اما آیا کیفیت مورد نظر ارزش این را دارد که یک کارتریج اورجینال را که قیمتی بالا نیز دارد را خریداری کنیم؟

جواب این سوال را فقط خود شما میتوانید جواب دهید.

اگر کارتریج مورد نظر برای یک پرینتر سیاه و سفید باشد میتوان چنین نتیجه گیری کرد که هدف در پرینترهای تک رنگ چاپ متون و اسناد با کیفیت متوسط میباشد و کارتریج های شارژ شده نیز میتوانند تا ۸۰ درصد کیفیت کارتریج اورجینال را تامین نمایند. پس مقرون به صرفه است که کارتریج مورد نظر را شارژ نمائیم.

اگر کارتریج مورد نظر رنگی باشد باید کمی دقت بیشتری کرد.

در کارتریج های لیزری رنگی که شامل چهار کارتریج مشکی / زرد / قرمز و آبی میباشد میبایست کیفیت چاپی که مد نظر ماست بررسی شود.

هر چند شارژ کارتریج های لیزری رنگی نیز مانند کارتریج های اورجینال مرسوم و متداول میباشد اما میزان کیفیت کار بهترین انتخاب را برایمان مشخص میکند.

این را باید بدانیم که پرینترهای لیزری رنگی هیچگاه جهت چاپ حرفه ای تصاویر روی کاغذ گلاسه بکار نمیروند پس نیازی به کیفیت صد درصدی نداریم.

کارتریج های شارژ شده میتوانند تا ۸۰ درصد کیفیت یک کارتریج لیزری رنگی اورجینال را تامین نمایند.

پس اگر به کیفیت صد درصدی نیازی نداریم میتوان با پرداخت هزینه ای پائین و قابل قبول کارتریج خود را مجددا شارژ نموده و از آن استفاده نمائیم.

هیچگاه فراموش نکنید که شارژ کارتریجمخصوصا کارتریج لیزری یک تخصص است پس اکیدا توصیه میشود کارتریج های لیزری خود را در مراکز و واحدهای معتبر شارژنمائید.

کارتریج هایی که به صورت اصولی و علمی شارژ شوند میتوانند کیفیت ۸۰ تا ۹۰ درصدی را نسبت به یک کارتریج اورجینال لیزری داشته باشند.

شارژ کارتریج فقط ریختن تونر در آن نیست بلکه باید درام و سایر ملحقات یک کارتریج لیزری را نیز کنترل نمود تا اگر مشکلی داشته باشند تعویض شوند.

به یک دلیل نمیتوان کیفیت صد درصدی را در کارتریج شارژ شده تامین کرد و آن نیز نبود تونر اصلی کارتریج اورجینال در بازار  است.

شرکتهای سازنده پرینترهای لیزری و کپی هیچگاه تونر ساخته شده توسط خود را بصورت جداگاه روانه بازاز نمی کنند و حتی فرمول ساخت این نوع مواد محرمانه میباشد.

مزایای یک چاپگر لیزری:
مهمترین مزایای چاپگرهای لیزری: سرعت، دقت و مقرون بصرفه بودن است. یک لیزر فادر به حرکت بسیار سریع بوده و طبیعی است سرعت نوشتن آن بمراتب بیشتر از چاپگرهای جوهر افشان باشد. چاپگرهای لیزری بمراتب گرانتر نسبت به چاپگرهای جوهرافشان می باشند. در مقابل پودر مصرفی آنها زیاد گران نبوده و هزینه نگهداری آنان بالا نخواهد بود.

 چاپگرهای لیزری:
چاپگرهای لیزری با توجه به ویژگیهای منحصر بفرد خود طی سالیان اخیر با استقبال عموم کاربران کامپیوتر در سراسر جهان مواجه شده اند. شرکت های تولید کننده این نوع چاپگرها متناسب با خواسته های جدید و همزمان با پیشرفت تکنولوژی، مدل های متفاوتی از این نوع چاپگرها را به بازار عرضه نموده اند.

Share This:

1 پاسخ به شارژ کارتریج و فواید استفاده از آن
  1. “oh well guess I can’t ever get another pen&nnta#8221;. They were heartfelt comments from mature people to whom the station meant something. From this I infer that many DXers have incorporated shortwave as you desire it to be present in their lives, they just aren’t in touch with stations.2. I notice there’s another Kevin posting here. This is my first post. I will use Kevin2 if I post here again.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *